Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bułat Okudżawa - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bułat Okudżawa urodził się 9 maja 1924 roku w Moskwie. Wychowaniem chłopca i jego brata zajmowała się głównie babka. Jego rodzice byli bolszewikami i silnie angażowali się w działalność partii komunistycznej. Ojciec pisarza został rozstrzelany w roku 1937, natomiast matkę zesłano do łagru. Spędziła tam osiemnaście lat.

Okudżawa uczęszczał do szkoły w Moskwie. Kiedy miał osiemnaście lat, przerwał naukę i dobrowolnie zaciągnął się do wojska. Wyjechał na front w 1942 roku. Wojna okazała się dla niego niezwykle trudnym i wyczerpującym okresem. Pisarz był ranny kilka razy. Na szczęście udało mu się wyjść cało z opresji. Po zakończeniu działań wojennych mężczyzna postanowił, że wróci do szkoły. W przyspieszonym tempie dokończył edukację w szkole średniej i dostał się na studia. Wybrał wydział filologiczny na Uniwersytecie w Tbilisi. Uczył się dobrze, był sumienny i pracowity.

Zadebiutował już jako student, ponieważ nawiązał współpracę z czasopismem „Leninowski sztandar”. Jego teksty były przyjmowane pozytywnie. Po zakończeniu edukacji Okudżawa znalazł pracę jako nauczyciel w niewielkiej szkole, jednak cały czas pisał i tworzył swoje dzieła. Największą sławę przyniosły mu wiersze. Najpierw można je było znaleźć jedynie w podziemiu, ponieważ...

Podobne wypracowania