Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Emily Dickinson - biografia, życiorys

Emily Dickinson urodziła się 10 grudnia 1830 roku w Amherst, w stanie Massachussets. Pochodziła z rodziny, w której panował rygor. Ojciec był właścicielem dużego majątku ziemskiego, natomiast matka zajmowała się wychowywaniem dzieci. Rodzicie dołożyli wszelkich starań, aby ich pociechy zdobyły staranne wykształcenie.

Dickinson od najmłodszych lat wykazywała duże zainteresowanie literaturą oraz muzyką. Czytała dzieła znanych pisarzy, wspaniale grała na fortepianie. Emily uczęszczała do szkoły w rodzinnym mieście. W placówce, podobnie jak w domu, panowała dyscyplina. Dziewczynka była wychowywana na posłuszną i grzeczną kobietę. W roku 1840 pisarka rozpoczęła studia w Amherst Academy, szkole, którą w przeszłości założył jej dziadek. W czasie studiów uczyła się rozmaitych przedmiotów, miała naprawdę rozległe zainteresowania. Pobierała lekcje z biologii, botaniki, filozofii, literatury klasycznej oraz historii. W czasie studiów sporo chorowała, dlatego zmuszona była do częstych urlopów. Miewała problemy nie tylko fizyczne, ale także psychiczne. Męczyła ją wizja śmierci osób bliskich, obsesyjnie bała się trudnych życiowych momentów. Pisarka załamała się po śmierci swojego kuzyna, dlatego rodzina wysłała ją do Bostonu.

Nowe...

Podobne wypracowania