Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Bohumil Hrabal - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bohumil Hrabal urodził się 28 marca 1914 roku w Brnie. Przyszłego pisarza wychowywała jedynie matka, później także ojczym. Swojego prawdziwego ojca artysta nie poznał nigdy.

W roku 1919 rodzina przeniosła się do Nymburka, ponieważ ojczym dostał tam dobrą posadę. Chłopiec został wysłany do gimnazjum, ale nauka sprawiała mu prawdziwe trudności. Dwa razy musiał powtarzać rok. W końcu jednak udało mu się tę szkołę ukończyć. W 1935 roku rozpoczął studia prawnicze na Uniwersytecie Karola w Pradze. W między czasie studiował także filozofię oraz literaturę. W roku 1964 artysta uzyskał tytuł doktora. W czasie wojny Hrabal był tylko jednym z wielu i musiał pracować jak każdy inny człowiek. Dostał wówczas posadę dyżurnego ruchu na kolei. Po wojnie nie było łatwo, pisarz nie miał możliwości zarobkowania na swojej twórczości. Dlatego pracował w hucie w Kladnie. Wszystkie te wydarzenia stały się inspiracją do powstania późniejszych dzieł Hrabala.

Mężczyzna miał umiejętność wnikliwego obserwowania rzeczywistości i przenoszenia własnych refleksji na papier. Debiutował zbiorem opowiadań zatytułowany „Perełka na dnie”. Kolejnymi dziełami, jakie napisał, były między innymi: „Pociągi pod specjalnym nadzorem”, „Zbyt głośna samotność”,...

Podobne wypracowania