Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Barbara Kosmowska - biografia, życiorys

Barbara Kosmowska urodziła się 24 stycznia 1958 roku w Bytowie. Pisarka, choć bardzo młoda, zyskała prawie od razu szacunek odbiorców i stała się popularną artystką.

Kosmowska od zawsze wykazywała spore zainteresowanie literaturą – jednocześnie pragnęła związać swoje życie z dziećmi, pragnęła zostać nauczycielką. Zdecydowała się zatem na studiowanie filologii polskiej na Uniwersytecie Gdańskim. Zdobyła tytuł magistra. Po zakończeniu edukacji znalazła pracę jako nauczycielka języka polskiego w rodzinnej miejscowości. W tym czasie postanowiła kontynuować naukę i rozpoczęła studia doktoranckie. Tytuł doktora uzyskała w roku 1999. Jej praca doktorancka na temat twórczości Zofii Urbanowskiej zyskała rozgłos, ponieważ okazała się być naprawdę wybitna. Pisarka została za nią wyróżniona nagrodą Summa cum laude.

Barbara Kosmowska debiutowała w latach siedemdziesiątych. Była wówczas licealistką. Pisała swoje pierwsze artykuły do czasopisma, które dzisiaj już nie istnieje. Nosiło tytuł „Na przełaj”. W latach osiemdziesiątych jako początkująca pisarka zdobyła mnóstwo nagród oraz wyróżnień. Praca w czasopismach nie wystarczała jednak Kosmowskiej, marzyła ona o karierze pisarskiej. W roku 2000 wydała swoją...

Podobne wypracowania