Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eric Knight - biografia, życiorys

Eric Knight urodził się 10 kwietnia 1897 roku w Yorkshire. Na stałe mieszkał w tej miejscowości, jednak w dzieciństwie dużo czasu spędzał w Afryce Południowej. Jego ojciec handlował tam diamentami, dlatego syn często wyruszał z nim na wyprawy. Niestety pisarz stracił ojca już jako dziecko, a jego matka ponownie wyszła za mąż. Wówczas rodzina przeniosła się do Massachusetts.

Artysta był niezwykle zaangażowany w sprawy państwowe. Ogromnie poruszyła go wiadomość o wybuchu I wojny światowej. Dobrowolnie wstąpił wówczas do armii kanadyjskiej i służył w niej podczas walk. Po zakończeniu działań wojennych Knight rozpoczął studia. Wybrał sztukę, ponieważ niezwykle interesował się malarstwem i rzeźbą. Kochał także literaturę, jednak wówczas postanowił pójść inną drogą. Oczywiście nie przekreślało to jego literackich umiejętności ani planów. Mężczyzna studiował w National Academy of Design w Nowym Jorku. Jednocześnie rozpoczął także pracę zawodową. Miał bardzo wiele zainteresowań, był otwarty na wszelkie propozycje. Pracował jako reporter w jednej z gazet, później nawet pisywał scenariusze dla filmowych produkcji z Hollywood. Współpracował wówczas ze znanym artystą, Frankiem Caprą.

Knight posiadał zdolności literackie, dlatego jego powieści odniosły prawdziwy sukces. Debiut artysty datuje się na rok 1936. Wtedy też została wydana książką zatytułowana „Song on your Bugles”. Utwór poruszał problem trudnego życia klasy robotniczej w północnej Anglii. Kilka lat później Knight napisał „This Above all”. Ta książka jest uważana przez krytyków za jedną z najlepszych historii o II wojnie światowej. Natomiast „Lassie wróć” to chyba najbardziej popularna i znana powieść pisarza. Została wydana w roku 1940. Przedstawia losy owczarka collie, który przyjaźni się z małym chłopcem. Utwór ten doczekał się nawet adaptacji filmowej. W roku 1943 ukazał się film z Elizabeth Taylor w roli głównej. Przez kolejne lata ukazywały się nowe ekranizacje, które także odnosiły sukces.

Knight ożenił się z Jere i tworzyli oni naprawdę udane małżeństwo. W roku 1932 kupili niewielką farmę w Pensylwanii i porzucili życie w mieście. Założyli tam hodowlę psów, między innymi owczarków collie.

Eric Knight zmarł 15 stycznia 1943 roku w Surinamie. Zginął w wypadku lotniczym. Służył wówczas w Siłach Specjalnych Armii Stanów Zjednoczonych.

Podobne wypracowania do Eric Knight - biografia, życiorys