Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Eric Knight - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Eric Knight urodził się 10 kwietnia 1897 roku w Yorkshire. Na stałe mieszkał w tej miejscowości, jednak w dzieciństwie dużo czasu spędzał w Afryce Południowej. Jego ojciec handlował tam diamentami, dlatego syn często wyruszał z nim na wyprawy. Niestety pisarz stracił ojca już jako dziecko, a jego matka ponownie wyszła za mąż. Wówczas rodzina przeniosła się do Massachusetts.

Artysta był niezwykle zaangażowany w sprawy państwowe. Ogromnie poruszyła go wiadomość o wybuchu I wojny światowej. Dobrowolnie wstąpił wówczas do armii kanadyjskiej i służył w niej podczas walk. Po zakończeniu działań wojennych Knight rozpoczął studia. Wybrał sztukę, ponieważ niezwykle interesował się malarstwem i rzeźbą. Kochał także literaturę, jednak wówczas postanowił pójść inną drogą. Oczywiście nie przekreślało to jego literackich umiejętności ani planów. Mężczyzna studiował w National Academy of Design w Nowym Jorku. Jednocześnie rozpoczął także pracę zawodową. Miał bardzo wiele zainteresowań, był otwarty na wszelkie propozycje. Pracował jako reporter w jednej z gazet, później nawet pisywał scenariusze dla filmowych produkcji z Hollywood. Współpracował wówczas ze znanym artystą, Frankiem Caprą.

Knight posiadał zdolności literackie, dlatego...

Podobne wypracowania