Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Grzegorz Kasdepke - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Grzegorz Kasdepke urodził się 4 maja 1972 roku w Białymstoku. Jest to współczesny pisarz, który tworzy także dla dzieci i młodzieży. Jego kariera literacka rozwijała się w bardzo szybkim tempie, ponieważ artysta zaproponował czytelnikom bardzo ciekawe utwory.

Ze względu na to, iż Kasdepke jest młodym artystą, nie istnieje wiele biografii ani też opracowań na temat jego twórczości. Mężczyzna spędził dzieciństwo w Białymstoku, następnie przeniósł się do Warszawy. Tam rozpoczął studia na Uniwersytecie Warszawskim. Wybrał Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych. Studia zakończył z sukcesem i uzyskał tytuł magistra.

Grzegorz Kasdepke debiutował na łamach czasopisma dla dzieci „Świerszczyk”. Pisał tam swoje pierwsze opowiadania, teksty i artykuły. Przez wiele lat pełnił też funkcję redaktora w tej gazecie. Jakiś czas później rozpoczął także współpracę z wydawnictwem literackim Nasza Księgarnia. Współpraca ta trwa do dziś. Przez lata swojej działalności artystycznej mężczyzna pisał dla wielu pism, przede wszystkim jednak lubował się w literaturze dla dzieci. Najmłodsi czytelnicy zawsze byli najbliżsi jego sercu i dlatego poświęcił im swoją twórczość. Był redaktorem nie tylko „Świerszczyka”....

Podobne wypracowania