Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Giovanni Boccaccio - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Giovanni Boccaccio urodził się 16 czerwca 1313 roku we Florencji. Przyszedł na świat jako nieślubne dziecko kupca i francuskiej szlachcianki. Pierwsze swoje lata spędził we Florencji, następnie wraz z rodziną przeniósł się do Neapolu.

W nowym mieście artysta rozpoczął studia. Edukował się w zakresie prawa i handlu. Nie był jednak zadowolony ze swoich wyborów. Wybrane przez niego kierunki nie były interesujące, a czas studiów uważał za stracony. Jednak wyniósł z tego okresu pewne korzyści, a do najważniejszych można zaliczyć... poznanie Petrarki. Był to wówczas jeden z najsławniejszych poetów. To właśnie dzięki niemu Boccaccio poznał literaturę klasyczną oraz antyczną. Z namiętnością czytywał Liwiusza i Tacyta. Zaczął także tworzyć swoje pierwsze dzieła, jego muzą była Maria d’Aquino, nieślubna córka króla. Po zakończeniu edukacji mężczyzna wrócił do rodzinnej Florencji. Dostał tam pracę, objął kilka poważnych i odpowiedzialnych stanowisk urzędowych, ale ponownie nie czuł się szczęśliwy. Boccaccio kochał literaturę i właśnie jej postanowił poświęcić swoje życie.

Od tamtego czasu artysta zajął się przede wszystkim swoją twórczością. Pozostawił po sobie ogromny dorobek literacki. Mężczyzna miał...

Podobne wypracowania