Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Jostein Gaarder - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Jostein Gaarder przyszedł na świat 8 sierpnia 1952 roku w Oslo. Przyszedł na świat w rodzinie inteligenckiej. Matka pisarza była dyrektorem szkoły oraz autorką książek dla dzieci, natomiast ojciec wykładał w liceum.

Od najmłodszych lat artysta miał kontakt z literaturą, sztuką i filozofią. Był dobrym i pilnym uczniem, który przykładał się do nauki. Kiedy ojciec Josteina w roku 1981 został profesorem filozofii na uniwersytecie, pisarz także zaczął się interesować tą dziedziną. Jednocześnie kochał literaturę i postanowił związać z nią swoje życie.

Debiut artysty datuje się na rok 1986. Wtedy właśnie opublikowano utwór „Diagnoza i inne opowiadania”. Zyskał on przychylność odbiorców i krytyków. Od tamtej pory Gaarder pisał coraz więcej, a każda jego książka stawała się natychmiast niezwykle popularna. W roku 1991 opublikowano najważniejsze i bez wątpienia najbardziej znane dzieło pisarza pt.: „Świat Zofii”. Jest to utwór przeznaczony dla młodzieży, który subtelnie wprowadza czytelnika w świat filozofii. Autor w przystępny i ciekawy sposób wyjaśnia tajniki życia, wyraża wątpliwości i rozważa zagadnienia ludzkiej egzystencji. „Świat Zofii” spotkał się z ogromnym entuzjazmem, nie tylko ze...

Podobne wypracowania