Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Marek Krajewski - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Marek Krajewski urodził się 4 września 1966 roku we Wrocławiu. Choć jest artystą stosunkowo młodym, to zyskał sławę i uznanie czytelników, a także krytyków.

Pisarz swoje najmłodsze lata i młodość spędził we Wrocławiu. Uczęszczał do IX Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego. Miał dobre wyniki w nauce. Szkołę skończył w roku 1985. Następnie zdecydował się na studia wyższa i wybrał filologię klasyczną na Uniwersytecie Wrocławskim. Studia zakończył w roku 1992 i uzyskał tytuł magistra. Potem doskonalił swoje umiejętności i poszerzał wiedzę jako doktorant. Kolejny tytuł uzyskał w roku 1999. Jego praca doktorska były bardzo pozytywnie recenzowana. Jako młodzieniec Marek Krajewski pracował w wielu miejscach, był otwarty na wszelkie propozycje. Przez jakiś czas pełnił funkcję bibliotekarza, potem pracował w sklepie, był nawet magazynierem. Po otrzymaniu magisterium pisarz pozostał na swojej uczelni i został asystentem w Instytucie Filologii klasycznej i Kultury antycznej. Wkrótce awansował na adiunkta, objął również stanowisko starszego wykładowcy.

Debiut literacki datuje się na rok 1999, ponieważ to właśnie wtedy mężczyzna zaczął pisać swoje pierwsze utwory. Przede wszystkim Krajewski uwielbia tworzyć całe cykle powieściowe, które...

Podobne wypracowania