Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Rudyard Kipling - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Rudyard Kipling przyszedł na świat 30 grudnia 1865 roku w Bombaju, w Indiach Brytyjskich. Urodził się w rodzinie inteligenckiej. Ojciec przyszłego pisarza był dziekanem w szkole i zajmował się ceramiką. Natomiast matka pochodziła z prowincjonalnej rodziny z tradycjami. Swoje imię chłopiec zawdzięcza nazwie jeziora, nad które w młodości wybierali się jego rodzicie.

Gdy Kipling miał sześć lat, razem z siostrą został odesłany do innej rodziny, która mieszkała w Portsmouth. Taka była tradycja – pary Brytyjczyków przyjmowały na wychowanie dzieci z Indii Brytyjskich. Niestety, dzieci nie zaznały tam odpowiedniej opieki, były zaniedbywane i niewystarczająco kochane. W roku 1877 matka wróciła po dzieci i zabrała je z domu nowych rodziców. Rok później Kipling rozpoczął naukę w United Service College w Devon. Chociaż młodzieniec był zdolny i pracowity, władze szkoły pod koniec edukacji uznały, iż nie uczeń nie jest wystarczająco inteligentny, aby dostać się na Uniwersytet w Oxfordzie. Nie otrzymał więc stypendium.

Rodziców nie było stać na sfinansowanie edukacji, więc Kipling nie mógł jej kontynuować. Ojciec znalazł synowi pracę. Pisarz został pomocnikiem wydawcy w lokalnej gazecie (miasto Pakistan). Mężczyzna był...

Podobne wypracowania