Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Stephen King - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Stephen King urodził się 21 września 1947 roku w Portland. Pisarza wychowywała jedynie matka, ponieważ ojciec opuścił rodzinę, gdy chłopiec miał zaledwie trzy lata. King miał też przyrodniego brata, adoptowane dziecko. Matce ciężko było samotnie utrzymać rodzinę, dlatego często musieli przenosić się w poszukiwaniu tańszego lokum.

Stephen King został wysłany do Durham Elementary School, następnie uczęszczał do Libson Falls High School. Tam zdał maturę w roku 1966. Pisać zaczął jeszcze jako nastolatek. Sam wspominał, że motywowała go matka, namawiała do pisania, kupiła mu nawet maszynę. Pierwsze opowiadanie zatytułowane było „Byłem nastoletnim rabusiem grobów”. Wraz z bratem King założył coś na wzór własnego wydawnictwa i publikował swoje książki, które potem sprzedawał przyjaciołom. W latach sześćdziesiątych zdecydował się na studia wyższe. Studiował anglistykę, którą ukończył w roku 1971. Zaraz po tym ożenił się z Tabithe Spruce. Kobieta do dziś jest jego żoną. Para ma trójkę dzieci.

Życie Kinga nie było łatwe. Rodzina miała problemy finansowe, dlatego pisarz podejmował się wielu prac, aby tylko zarobić. Pisywał opowiadania do czasopism, był nawet pracownikiem pralni. Kłopoty spowodowały, że artysta sięgnął po alkohol....

Podobne wypracowania