Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Roman Pisarski - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Roman Pisarski urodził się 23 marca 1912 roku w Stanisławowie. Swoją twórczość poświęcił najmłodszym czytelnikom, a jego książki stały się niezwykle popularne.

Jako młodzieniec Pisarski mieszkał w Krakowie. Czuł się niezwykle związany z tym miastem. Po zakończeniu edukacji w szkole średniej artysta zdecydował się na kontynuowanie nauki. Miał dwie szczególne pasje – kochał literaturę, z namiętnością czytywał dzieła wielkich pisarzy, ale swoje życie chciał związać także z dziećmi, ponieważ uważał je za istoty wprost idealne. Postanowił zatem, że połączy swoje zainteresowania, a w życiu będzie robił to, co lubi. Dlatego też wybrał filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po zakończeniu edukacji Pisarski znalazł pracę jako nauczyciel. Był szczęśliwy i usatysfakcjonowany, obcowanie z dziećmi dostarczało mu wiele szczęście.

Talent pisarki, który posiadał mężczyzna, nie zmarnował się, ponieważ artysta podjął pierwsze próby tworzenia własnych tekstów. Debiutował na łamach czasopisma dla najmłodszych czytelników zatytułowanego „Świerszczyk”. Jego teksty spotkały się z uznaniem, a odbiorcy czytali je bardzo chętnie. Wkrótce Pisarski uzyskał dobrą opinię w świecie krytyki i pisywał także do innych dziecięcych...

Podobne wypracowania