Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ken Kesey - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ken Kesey urodził się 17 września 1935 roku w La Junta, stanie Kolorado. Mieszkał tam z rodziną przez kilka lat, potem przenieśli się do Oregonu. Tam pozostał do śmierci.

Kesey miał wiele rozmaitych zainteresowań. Uwielbiał czytać, chodzić do teatru i uprawiać sporty. Przede wszystkim lubił zapasy. Jako młodzieniec zdecydował się na studia wyższe i wybrał teatroznawstwo. Następnie uczęszczał na Uniwersytet Stanforda. Naukę umożliwiło mu zdobyte stypendium. Debiutował dosyć szybko. W roku 1962 napisał swoją pierwszą powieść, która okazała się prawdziwym hitem. Książka „Lot na kukułczym gniazdem” bardzo szybko zyskała pozytywne opinie krytyków i wzbudziła entuzjazm odbiorców. Utwór ten sprzedał się w ośmiu milionach egzemplarzy. Była to historia pacjentów szpitala psychiatrycznego, źle traktowanych przez personel placówki. Opowieść ta poruszała, przerażała i wzruszała, dlatego zyskała tak szerokie grono odbiorców. Kolejną bardzo znaną powieścią Kesey'a jest ta opublikował dwa lata później – książka nosi tytuł „Czasami wielka chętka”.

Kesey obracał się w towarzystwie artystów i pisarzy, przyjaciele razem podróżowali, wymieniali doświadczenia i poglądy. W 1964 grupa, która...

Podobne wypracowania