Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tolkien „Władca Pierścieni” - Najciekawsza według ciebie przygoda Bilba Bagginsa - opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Bilbo Baggins stał się głównym bohaterem powieści stanowiącej wprowadzenie do najszerzej znanej we współczesnej literaturze, bijącej rekordy popularności fantastycznej sagi ujętej w trylogię zatytułowaną „Władca Pierścieni”.

W „Hobbicie” poznajemy go jednak jako bohatera „mimo woli”, w świat baśniowych stworów i fascynujących przygód zostaje bowiem wciągnięty przez czarodzieja Gandalfa, którego propozycji wspólnej podróży nie potrafi odmówić. Na początku lektury byłam sceptyczna wobec tolkienowskiego świata niemal tak samo, jak Bilbo. Z obawą spoglądałam na rozmiary woluminów, jakie miały doprowadzić mnie do finału opowieści, podobnie jak mały hobbit długo opierałam się też ostatecznej decyzji o wyruszeniu w podróż pod Samotną Górę. Do jej podjęcia przekonały mnie jednak już pierwsze stronice powieści, które wciągnęły mnie w fantastyczny świat tak samo przebiegle, jak słowa Gandalfa nakłoniły Bilba do porzucenia wygodnego domu i stawienia czoła licznym przygodom. Najciekawszą okazała się więc dla mnie już pierwsza z nich, stanowiła bowiem nie tylko przygodę Bilba, ale również moją – jako nowego członka tolkienowskiej „społeczności”.

Rzecz...

Podobne wypracowania