Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Henryk Sienkiewicz „W pustyni i w puszczy” - przygoda z lwem. Opis, streszczenie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Epizod z lwem wydarzył się dziewiątego dnia po porwaniu Stasia i Nel przez Arabów. Celem wyprawy porywaczy było odnalezienie Smaina. Poruszali się po śladach zostawionych na piasku przez jego karawanę. Szybko jednak stracili trop i do końca nie było wiadomo, w którą stronę się udać. Arabowie wraz ze Stasiem i Nel krążyli w kółko.

Żywili się młodymi panterami, które udalo im się upolować. Chcieli ustrzelić także antylopę, jednak trzeba było strzelać do niej ze sztucera. Nikt jednak nie chciał pozwolić na to, aby broń znalazła się w rękach Stasia. Nie było pewne, na jak długo starczy im pożywienia. Podróżowali teraz przez duży, skalisty wąwóz, który w czasie pory dżdżystej wypełniał się wodą. Sprawiało to, że poruszanie się po nim było bardzo trudne.

Były godziny popołudniowe, zastanawiano się więc nad miejscem, gdzie można byłoby rozstawić obóz na noc. Uczestnicy wyprawy rozważali rozstawienie wokół obozowiska ogrodzenia z kolczastych roślin, które w razie ataku ochroniłyby ich przed dzikimi zwierzętami. Saba, pies Nel, biegała dookoła i szczekała na małpy. Nagle jednak umilkła i wszyscy zobaczyli, że ma zjeżoną sierść, jakby bardzo się czegoś przestraszyła. Beduini ruszyli naprzód, by sprawdzić...

Podobne wypracowania