Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Dzieje Tristana i Izoldy” - charakterystyka Tristana

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Tristan to główny bohater utworu Josepha Bediera pt.: „Dzieje Tristana i Izoldy”. Jego postać mocno zakorzeniła się w historii literatury. Funkcjonuje jako wzór prawdziwego rycerza, prawego człowieka, wiernego swoim ideałom oraz jedynej kobiecie, którą naprawdę pokochał. Jest symbolem tego, do czego powinien dążyć prawdziwy mężczyzna, który pragnie dobrze przeżyć swój ziemski czas. To człowiek, który jest w stanie wyrzec się wszystkiego, aby dochować wierności swoim postanowieniom, co w dzisiejszych czasach wydaje się być nie do pomyślenia. Z pewnością Tristan przeraziłby się dzisiejszym światem, który prze do przodu jak najłatwiejszą ścieżką do jakiegoś nieokreślonego celu.

Tristan pochodził ze znaczengo rodu. Był synem króla Lonii - Riwalena oraz królowej Blancheflor (siostra króla Kornwalii - Marka). Niestety, nie dane mu było cieszyć się szczęśliwym życiem na dworze swojego ojca. Jego ojciec - król Riwalen, zginął w czasie walki przed narodzinami syna. Matka również go opuściła, umierając z żalu po śmierci męża, nadając wcześniej synowi imię Tristan, co z łaciny można przetłumaczyć jako smutny. Można śmiało przyjąć tezę, że to imię zawisło nad nim niczym klątwa na całe życie.

Tristan...

Podobne wypracowania