Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Dzieje Tristana i Izoldy” - charakterystyka Izoldy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Izolda Złotowłosa funkcjonuje w literaturze światowej jako symbol wspaniałej kobiety, bezwzględnie oddanej miłości swojego życia - Tristanowi. Pochodziła z Irlandii. Jej małżeństwo z królem Markiem przypieczętował pokój między jej krajem a Kornwalią.

Pisząc ten utwór, autor z pewnością miał w głowie obraz pięknej, smukłej kobiety, która jest niezwykle delikatna. Z powieści dowiadujemy się, że miała „członeczki wdzięczne”, oczy świetliste, włosy jasne jak promienie słońca. I ten ostatni element czynił z niej właśnie osobę niepowtarzalną i piękną. Dlatego też otrzymała przydomek Złotowłosa. Zdobyła rozległą wiedzę z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa, co przydało się chociażby dla ratowania Tristana. Ten gest może także świadczyć o jej ciepłym sercu otwartym na ludzkie nieszczęście.

Jak już wspomniano, Izolda bardzo łatwo ulegała emocjom. Reagowała bardzo żywiołowo, na przykład, kiedy dowiedziała się iż Tristan zamordował jej wuja, chciała natychmiast krwawo się na nim zemścić. Wydała także wyrok na służącą, która wiedziała o jej romansie z Tristanem. Całości dopełniała niezmierna duma młodej damy. Poczuła się niezwykle urażona faktem, iż Tristan nie walczył ze smokiem w swoim imieniu, tylko za króla Marka. Kiedy ...

Podobne wypracowania