Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Dlaczego Tristan i Izolda są symbolem kochanków wszech czasów? Wypracowanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Joseph Bedier nakreślił niesamowitą fabułę oraz niezwykle wyraziste postacie, co pozwoliło na osadzenie Tristana i Izoldy w roli symbolu kochanków wszech czasów. Ich wielka miłość przetrwała pomimo wszelkich możliwych przeciwności losu, co wie każdy czytelnik „Dziejów Tristana i Izoldy”.

Już sam autor podkreślał, iż nigdy dotąd nie było większego i zarazem bardziej tragicznego w skutkach związku: „nigdy kochankowie nie kochali się tak bardzo i nie odpokutowali tego tak ciężko”. Ich miłość rodzi się w bardzo dziwnych, magicznych okolicznościach - poprzez omyłkowe wypicie napoju miłosnego. Zostają uwikłani na zawsze w niezniszczalne więzy miłości, która pomimo nieszczęść jakie na siebie ściągną, pozostanie wieczna. Napój skazuje ich na życie pełne cierpień, smutków, tęsknoty i przede wszystkim okropnych cierpień. Pomimo tego wszystkiego, dążą do bycia razem za wszelką cenę, nawet tę najwyższą.

Tristan i Izolda przez cały czas starają się wykorzystać każdy moment na bycie ze sobą. Spotykają się potajemnie, wymykają się śledzącym ich ludziom. Izolda zdradza nawet swojego prawowitego męża. Jest ona jednak zbyt mocno zakochana w Tristanie, aby miała z tego powodu wyrzuty sumienia, pomimo iż szanowała króla....

Podobne wypracowania