Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Napisz list do jednego z dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”

Droga Liso,

postanowiłem napisać do Ciebie list, ponieważ Twoje przygody, które przeżywałaś w Bullerbyn wraz z przyjaciółmi, bardzo mi zaimponowały. Nawet nie wiesz, jak bardzo Ci zazdroszczę. Teraz życie stało się zupełnie inne, a większość dawnych sposobów spędzania wolnego czasu została wyparta przez komputer. Ja jednak wciąż marzę o tym, że przeżyję takie przygody jak Ty. Myślisz, że to możliwe?

Pamiętasz, jak uratowałaś Pontusa przed głodową śmiercią? Jego mamusia nie miała pokarmu, ale dzięki Twojej opiece baranek przeżył. Także Ty zajęłaś się Mruczkiem, który tak szybko znudził się Lassemu i Bossemu. Mi rodzice nie pozwalają trzymać zwierząt. Moja młodsza siostra ma alergię na sierść i bardzo kiepsko to znosi. Dlatego chciałbym zapytać, czy istnieje szansa na to, bym przyjechał do Bullerbyn i pooglądał z Tobą zagrody? Tak bardzo marzę o zabawie z barankami!

Chciałbym jeszcze napisać Ci, że jesteś moją ulubioną bohaterką książek o Waszych przygodach. To niesamowite, że przy całym swoim zamiłowaniu do psot i wygłupów potrafisz też wykazywać się wielką odpowiedzialnością i rozwagą. Bardzo zaimponował mi wymyślony przez Ciebie sposób na komunikowanie się z Twoimi przyjaciółkami. Gdyby nie to, że teraz mamy epokę telefonów i komunikatorów internetowych, sam pewnie pomyślałbym nad takim.

Kończę już ten list, ponieważ trochę mi przykro, kiedy go piszę. Mam nadzieję, że w odpowiedzi opowiesz mi o jakichś swoich nowych przygodach. Bardzo chciałbym odwiedzić Cię w wakacje, ale muszę mieć dobre oceny.

P.S. Jak to dobrze, że do Bullerbyn nie dotarła jeszcze cała ta technologia.

Pozdrawiam Cię i ściskam,
PODPIS

Podobne wypracowania do Napisz list do jednego z dzieci z Bullerbyn - Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”