Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

C.S. Lewis „Opowieści z Narnii” - charakterystyka Edmunda

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Edmund to jeden z czwórki rodzeństwa, które w czasie II wojny światowej przybyło do starego wiejskiego domu, gdzieś w prowincjonalnej Anglii. Chłopak jest starszy od najmłodszej z rodzeństwa, Łucji i młodszy od pozostałych – Zuzanny i Piotra. Od początku powieści Edmund jest postacią niesympatyczną. Jego młodsza siostra Łucja jako pierwsza z całej czwórki trafia do Narnii. Opowiada o tym braciom i siostrze, ale nikt jej nie wierzy. Kiedy Łucja po raz drugi przedostaje się do dziwnej krainy, Edmund skrada się za nią. Dziewczynka spotyka go tam i potem prosi, by potwierdził Zuzannie i Piotrowi, że Narnia istnieje. Edmund wypiera się wszystkiego, twierdzi, że nigdzie nie był, a Łucja po prostu zmyśla.

Czytelnik wie jednak, dlaczego Edmund tak postępuje – rzeczywiście był w Narnii i spotkał tam Białą Czarownicę. Wiedźma poczęstowała go ptasim mleczkiem i obiecała dać mu jeszcze, jeśli przyprowadzi jej swoje rodzeństwo. Edmund zdradził brata i siostry, a jego zdrada będzie miała poważne konsekwencje, kiedy cała czwórka przekradnie się do Narnii i zechce pomóc Aslanowi w powrocie na tron tego królestwa, który zagarnęła czarownica.

Na szczęście Edmund nie jest zły do szpiku kości – kiedy wraca do czarownicy,...

Podobne wypracowania