Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn” - cechy charakteru dzieci z Bullerbyn. Opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W Bullerbyn jest siedmioro dzieci: Lasse, Bosse, Lissy, Anna, Britta, Olle oraz jego malutka siostrzyczka Kerstin. Najstarsi to Lasse i Britta - mają po dziewięć lat. Potem są Bosse i Olle, a na koniec siedmioletnie Lissy i Anna. Wszystkie dzieci z Hałasowa wspólnie spędzają czas. Czasami chłopcy bawią się osobno, dziewczynki osobno.

Najbardziej rozsądną spośród wszystkich osób wydaje się Britta, która uczy się najlepiej w całej szkole. Zawsze zdobywa dobre stopnie. Czasami zastępuje panią wchodząc na katedrę i pilnując porządku w klasie. Kiedy chłopcy zachowują się nieodpowiednio, Britta mówi o tym nauczycielce. Ci zostają ukarani, a dziewczynkę zaczynają przezywać „skarżypytą”.

Charakterystyczną postacią zamieszkującą Bullerbyn jest oczywiście Lasse. Jako najstarszego słuchają go wszyscy. To on zwykle jest prowodyrem wszelkich zabaw, akcji w całej wsi. Stoi na czele grupy. Jest najsilniejszy, biega najszybciej. Ma też dużą wyobraźnię. Łatwo go wyprowadzić z równowagi, lubi rozśmieszać towarzystwo.

Lissy z kolei, choć jest najmłodsza jednocześnie przewodzi dziewczynom. To uczciwa dziewczynka wierząca we wszystko, co jej się mówi. Wierzy nawet w słowa Lassego, który mówi, że czekanie...

Podobne wypracowania