Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Brzydkie kaczątko - recenzja baśni o brzydkim kaczątku

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Chciałbym/abym bardzo polecić wszystkim lekturę baśni „Brzydkie kaczątko”. Jest to wspaniała historia, opisująca losy małego ptaka.

Baśń ta została napisana przez Hansa Christiana Andersena. Tytułowy bohater wykluwa się z jaja w rodzinie kaczek, ale nie jest akceptowany przez matkę, braci i inne zwierzęta w zagrodzie. Różni się od swojego rodzeństwa, jest większe i brzydkie. Bardzo cierpi z powodu swojego wyglądu, zrozpaczone opuszcza rodzinę. Ale świat jest groźny, a na malca czyha wiele niebezpieczeństw. Kaczątko przeżywa niesamowite przygody, doświadcza smutku i samotności. Napotykane zwierzęta wyśmiewają go, dokuczają z powodu wyglądu, nawet ludzie sprawiają mu przykrość. Bohater nigdzie nie może odnaleźć spokoju i szczęścia. Jednak historia kaczątka ma dobre zakończenie. Okazuje się, że jest ono łabędziem, pięknym ptakiem, który zostaje przyjęty do nowej, łabędziej rodziny.

Baśń o brzydkim kaczątku czyta się z zapartym tchem. Z niecierpliwością czeka się na kolejne przygody, z nieufnością ocenia nowych bohaterów. Przede wszystkim ma się nadzieję, że mały ptaszek znajdzie kogoś, kto go pokocha. Historia ta jest nie tylko wzruszająca, ale również pouczająca. Zwierzęta odrzuciły kaczątko tylko dlatego, że było brzydkie,...

Podobne wypracowania