Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Ernest Hemingway - biografia, życiorys

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ernest Hemingway urodził się 21 lipca 1899 roku w Oak Park (Stany Zjednoczone Ameryki). Był dzieckiem krnąbrnym i nieprzewidywalnym, ale uzdolnionym. Jego zamiłowanie do pisania i literatury ujawniło się już w latach szkolnych. Ernest był redaktorem naczelnym szkolnej gazety. Przygoda z prasą nie była jednorazowym wydarzeniem. Całe życie Hemingway'a było z nią związane. Oprócz zdolności, które chłopak przejawiał, był również niespokojnym duchem. Kiedy miał lat piętnaście, uciekł z domu. Po kilku dniach wrócił. Jego niezależność, upór i chęć poznawania świata dały o sobie znać.

Pierwszą poważną gazetą, w której pracował, była „Star”. Od roku 1918 pisarz zaczął podróżować po świecie. Zawód reportera niewątpliwie ułatwił mu zwiedzanie różnych miejsc na niemalże wszystkich kontynentach. Po wybuchu wojny chciał zaciągnąć się do armii. Niestety okazało się, że jest chory. Uniemożliwiło mu to wyjazd na front, ale tylko w roli żołnierza. Osiągnął swój cel pracując w Czerwonym Krzyżu. W czasie jednej z walk, chcąc pomóc rannemu, sam został postrzelony.

W roku 1920 Hemingway wrócił do Ameryki. Od razu otrzymał pracę w tytule „Toronto Star”. Od tego czasu, aż do roku...

Podobne wypracowania