Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis postaci - Ambroży Kleks „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Ambroży Kleks to bohater utworu Jana Brzechwy pt.: „Akademia Pana Kleksa”. Jest on nauczycielem i wychowawcą chłopców, którzy trafili do jego bardzo nietypowej placówki. Przypatrzmy się tej kolorowej i nieco zwariowanej postaci.

Już na początku uderza nietypowość jego stroju. Bardzo luźne spodnie pęcznieją na wietrze niczym balon. W dodatku nosi on obszerny surdut koloru czekoladowego (lub bordowego) i cytrynową kamizelkę, która zapinana jest na szklane guziki. Wszystko zwieńczone jest wysokim i sztywnym kołnierzykiem oraz aksamitną kokardką, noszoną zamiast krawata. W tym niecodziennym zestawie znajduje się niezliczona ilość kieszeni, a jej ilości najprawdopodobniej nie zna nawet właściciel. Jako że strój opisywanej postaci zupełnie nie przylega do jej ciała, ciężko ocenić jej sylwetkę, która najprawdopodobniej, znając specyfikę Pana Kleksa, także jest nietypowa.

Rozwichrzone włosy tego bohatera mają wszystkie kolory tęczy, co bardzo kontrastuje z czarną brodą, zasłaniającą twarz oraz sztywnymi wąsami koloru pomarańczy.Najbardziej zdumiewające w obliczu Ambrożego Kleksa są jego nos i oczy. Ta pierwsza część swoją ruchliwością przypomina nieco peryskop łodzi podwodnej. Co niesamowite - przekrzywia się on w prawo...

Podobne wypracowania