Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Frances Hodges Burnett „Mała księżniczka” - Czy przyjaźń pomaga przetrwać trudne chwile? Odpowiedz na podstawie książki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przyjaźń to jedna  z najcenniejszych rzeczy na świecie i najpiękniejszy prezent, jaki można dać drugiemu człowiekowi. Wiedziała o tym Sara Crewe, bohaterka powieści Frances Hodges Burnett, pt.: „Mała księzniczka”.

Sara umiała przyjaźnić się niemal z każdym. Działo się tak dlatego, że dziewczynka miała bardzo dobre serce i przepełniała ją życzliwość do całego świata. Była wrażliwa na potrzeby innych i nikogo nie potrafiła zostawić bez pomocy.  Do wszystkich odnosiła się z szacunkiem. Pozostawała uprzejma nawet w stosunku do osób, które z jakiś powodów, na przykład przez zazdrość, odrzucały jej przyjaźń.

Pierwszą osobą, z jaką Sara się zaprzyjaźniła po przybyciu na pensję panny Minchin, była Ermengarda. Ermengarda była często wyśmiewana przez koleżanki z powodu tuszy. Jej problemy w nauce również były źródłem kpin ze strony innych uczennic. Smutek i samotność Ermengardy pogłębiała myśl, że nigdy nie zadowoli oczekiwań swojego uczonego taty. Przyjaźń Sary sprawiła, że dziewczynka zdołała wyzwolić się z przygnębienia. Nowa przyjaciółka okazała jej więcej ciepła, zrozumienia i szacunku niż rodzina. Bezcenna dla Ermengardy okazała się pomoc Sary w nauce. Chociaż „mała księżniczka” wiedziała, że...

Podobne wypracowania