Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy Danusia zmieniła się pod wpływem wydarzeń w wiosce rybackiej? - „Spotkanie nad morzem” Jadwigi Korczakowskiej

Danusia Gawlikówna wyjeżdżając na wakacje nad morze, zapewne nie przypuszczała, jak bardzo pobyt nad Bałtykiem zmieni jej charakter i postępowanie. Wszystko za sprawą spotkania z niewidomą dziewczynką, Elzą. Danusia przyjechała nad morze sama, niejako z przymusu – jej mieszkający w Toruniu rodzice wysłali ją tam na czas remontu mieszkania, nie chcieli, by córka siedziała latem w mieście, na dodatek przeszkadzała w uciążliwym remoncie.

Mała wcale nie była zadowolona z pobytu pod Władysławowem. Na początku padał deszcz, nie było nic ciekawego do roboty. Na dodatek Danusia czuła się tam potwornie sama – w pensjonacie gdzie mieszkała, nie było żadnych dzieci, tylko właścicielka i jej krewna. Kiepsko zapowiadające się wakacje nagle okazały się bardzo ciekawe, a to dzięki poznaniu Elzy, smutnej i nieśmiałej dziewczynki, mieszkającej w wiosce rybackiej. Danusię zaciekawiło milczenie nowej koleżanki, aż pewnego dnia dowiedziała się, że dziewczynka jest niewidoma. To była dla Danusi prawdziwa niespodzianka. Wcześniej bardzo przejmowała się sobą, narzekała na niesprawiedliwy los, który sprawił, że spędza samotnie wakacje. Teraz zrozumiała, że to co jej się przytrafia, to nic w porównaniu z sytuacją Elzy. Ta dziewczynka była sierotą, mieszkała...

Podobne wypracowania