Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kartka z pamiętnika z moich wakacji

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

24 lipca

Dziś przyjechaliśmy na Mazury. Będziemy mieszkać w Giżycku w domku nad samym jeziorem Niegocin. Pogoda jest świetna i zapowiada się, że przez cały pobyt tak będzie. Mazury są niesamowite, jest tu pięknie i malowniczo.

Naszym pierwszy celem było dziś zwiedzenie Giżycka. W tym mieście jako jedynym w Europie znajduje się czynny most obrotowy z XIX wieku. Obejrzeliśmy też inne zabytki dziewiętnastowieczne – twierdzę Boyen oraz cerkiew i wieżę ciśnień. Twierdza zbudowana została na planie gwiazdy i znajduje się między dwoma jeziorami Giżycka, Niegocinem i i Kisajnem. Prawdziwą atrakcją okazał się zamek krzyżacki z XIV wieku. Miasteczko jest naprawdę urocze i zanim wszystko zwiedziliśmy minęło kilka godzin.

Zamiast obiadu postanowiliśmy zrobić sobie piknik nad jeziorem i przy okazji trochę odpocząć. Zrobiliśmy odpowiednie zapasy i ruszyliśmy nad Niegocin. Znaleźliśmy niezbyt tłumne miejsce, gdzie rozłożyliśmy koce, a na nich wszystkie smakołyki. Delektując się przepięknym czystym niebem, omawialiśmy widziane wcześniej atrakcje turystyczne. Jedzenie w takim szczególnym miejscu jest wyjątkowo przyjemnym zajęciem.

Później oglądaliśmy ludzi pływających na żaglówkach i postanowiliśmy, że któregoś dnia też spróbujemy....

Podobne wypracowania