Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie o smoku

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Pewnego dnia głęboko w lesie mały Damian znalazł bardzo niezwykły kamień. Był  idealnie gładki i swoim kształtem przypominał jajo kurze, tylko że dwadzieścia razy większe. Miał kolor niebieski. Chłopiec postanowił, że zabierze kamień ze sobą i schowa w swoim pokoju. Idąc, poczuł nagle jakiś ruch w plecaku. Zatrzymał się i wtedy w środku znów coś się zaczęło szamotać. Gdy rozsunął zamek, zamiast wielkiego kamienia, ze środka patrzył na niego najprawdziwszy smok. 

Damian szybko wyjął smoczego malucha ze środka, położył na trawie i patrzył z niedowierzaniem, jak ten rozkłada małe jeszcze skrzydła i pokasłuje ogniem.

- Będziesz mieć na imię Szafir, bo twoja skóra jest niebieska – wyjaśnił swojemu nowemu podopiecznemu.

Damian powiedział rodzicom o swoim znalezisku i wybłagał, żeby smoczątko mogło przez trochę u nich zostać. Rodzice, choć niechętnie, zgodzili się. Chłopak codziennie bawił się z Szafirem i uczył go różnych sztuczek. Karmił go kurczakami i rybami, czasem smok sam sobie coś upolował. Czasem robiło się niebezpiecznie, bo Szafir potrafił nieopatrznie spalić coś, ziejąc ogniem.

Bardzo szybko z malutkiego, słodkiego smoka Szafir przeistoczył się w zwierzę wielkości konia, ale na szczęście nic nie wskazywało...

Podobne wypracowania