Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Esej o szczęściu

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kiedy zastanawiałam się nad tym, czym jest szczęście, przyszły mi do głowy słowa  piosenki Anny Marii Jopek: „Szczęście to ta chwila, co trwa, niepewna swojej urody. To zieleń drzew, to dzieci śmiech. Słońca zachody i wschody. Więc nie patrz w dal, bo szczęście jest już obok nas. W zwyczajnym dniu, w zapachu domu, wśród chmur, w ciszy traw. Szczęście to przelotny gość, przebłysk słonecznej pogody. I dużo wie, kto pojął, że szczęście to garść pełna wody”. I doszłam do wniosku, że ten naprawdę ładny utwór jest bardzo prawdziwy.

Ludzie pytani o szczęście, w zależności od tego czy mamy do czynienia z materialistą,  idealistą, czy pragmatykiem, odpowiadają bardzo różnie. Dla kogoś osiągnięcie szczęścia będzie równoznaczne ze spełnieniem zawodowym, dla innego ze byciem bogatym, jeszcze inny powiedziałby, że to spokojne życie z rodziną u boku. Przyglądając się takim odpowiedziom, dochodzę do przekonania, że wynika to z pojmowania szczęścia jako stanu, który osiąga się raz na zawsze za pomocą jakichś dóbr czy to materialnych, czy niematerialnych. Tylko czy to nie jest przekonanie utopijne? Przecież, przykładowo, podróż dookoła świata, o której zawsze marzyliśmy, a która doszła do skutku, zakładając...

Podobne wypracowania