Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Esej o miłości

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Miłość jest uczuciem pozytywnym, dobrym, jest jedną z najwyższych wartości niematerialnych, jakie może zdobyć człowiek. Czy tak naprawdę można bez niej żyć w pełni?

Słowo „miłość” w większości przypadków ukierunkowuje myśli ku uczuciu łączącemu kobietę i mężczyznę. Na temat takiej miłości powstała niezliczona ilość filmów, piosenek, utworów poetyckich i prozatorskich. Temat miłości jest jednym z najczęściej wykorzystywanych przez człowieka motywów. Co to oznacza? Że mimo iż często staramy się zbagatelizować rolę miłości w naszym życiu, to jednak jest ona zdecydowanie najważniejsza. Zwłaszcza dziś, kiedy to lansowany jest model singla, który dokonał świadomego wyboru życia w samotności i stawiającego na rozwój osobisty poprzez wspinanie się po szczeblach kariery, miłość spychana jest na margines. Ale według mnie jest to jedynie racjonalizacja, próba oszukania własnych odczuć w związku z brakiem bliskiej osoby. Dzięki takiemu podejściu łatwiej jest funkcjonować, to chroni przed marazmem. Jeśli człowiek wmówi sobie, że dzięki karierze będzie niezależny, samowystarczalny i będzie miał więcej czasu dla znajomych i na własne przyjemności, to w pewien sposób wypełni mu to życie na tyle, że nie będzie...

Podobne wypracowania