Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Kartka z pamiętnika Julii - William Szekspir „Romeo i Julia”

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

28 maja

Byłam u ojca Laurentego poprosiłam o pomoc, bo sytuacja zaczynała być bardzo niepokojąca. A poszłam tam pod pozorem wyspowiadania się przed ślubem. Ojciec Laurenty początkowo rozkładał tylko ręce i mówił, że nie wie, co można zrobić. Zagroziła więc, że popełnię samobójstwo, bo skoro nie ma innego wyjścia, to ja wolę być martwa niż dopuścić do tej ceremonii, która byłaby przecież wobec Boga wielkim grzechem, bo już zostałam połączona świętym węzłem małżeńskim z Romeem.

Ojciec przestraszył się moich słów i kazał chwileczkę poczekać, a on pobiegł czegoś poszukać. Siedziałam tam i modliłam się  w duchu, aby ten koszmar się już skończył. Mój Romeo był daleko, wygnany z Werony, a ja samotnie musiałam uniemożliwić, by ceremonia się odbyła.

Gdy wrócił ojciec Laurenty, trzymał w ręku fiolkę z jakimś płynem. Opowiedział mi swój plan, który uznałam za genialny i skuteczny i od razu nadzieja napełniła moje serce. Przez cały dzień miałam zachowywać się tak, jakbym cieszyła się ze ślubu z Parysem i wszystkich przygotowań. Wieczorem, gdy już wszyscy się położą spać, miałam wypić zawartość otrzymanej fiolki, która spowoduje, że zasnę na prawie dwie doby. To da czas Romeowi, by mógł po mnie...

Podobne wypracowania