Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Zgoda buduje, niezgoda rujnuje - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

„Zgoda buduje, niezgoda rujnuje” to stare i bardzo mądre przysłowie. Jest w nim wiele prawdy, lecz wydaje mi się, że problem ten ma również drugą stronę, która pozwala dostrzec to zagadnienie w nieco odmienny sposób. 

Z całą pewnością konflikty od zawsze wpisane były w losy człowieka. Odkąd tylko istota ludzka posiadła zdolność myślenia oraz posiadania własnej opinii, spotykała się z różnicami zdań, będącymi zarzewiem wielu sporów. Wiele przykładów na ten fenomen możemy znaleźć w literaturze na przestrzeni wieków („Romeo i Julia” W. Szekspira, „Zemsta” Aleksandra Fredry” i wiele, wiele innych) oraz w życiu codziennym. Zewsząd otaczają nas spory polityków, którzy prowadzą między sobą nieustający wyścig o przychylność wyborców, codziennie jesteśmy wystawieni na taktyczne zagrywki agencji reklamowych, które chcą przekonać nas do kupna tego czy innego produktu; słowem - niejednomyślność jest naszą codziennością. Wszystkie te spory stają się coraz bardziej męczące. Jednak wydaje mi się, że cały problem zgody i niezgody posiada bardzo istotny aspekt, którego wymienione wcześniej przysłowie nie obejmuje.

Poza zdolnością do niszczenia,...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania