Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia? - rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Każdy człowiek dąży w swoim życiu do osiągnięcia szczęścia. Dla każdego z nas oznacza ono coś innego - najczęściej jest to poczucie samorealizacji, czasem świadomość bycia potrzebnym czy też obecność w naszym życiu ludzi, których kochamy. Potrzeby różnych ludzi bywają bardzo zróżnicowane: od bardzo prostych, wręcz podstawowych i pierwotnych, po bardziej skomplikowane i złożone. Dla niektórych z nas gwarantem szczęścia w życiu jest pomaganie innym. Czy pomoc bliźnim może być źródłem prawdziwego szczęścia? Z całą pewnością tak. W niniejszej rozprawce zamierzam dowieść prawdziwości tego stwierdzenia. 

Postacią, która jako pierwsza przychodzi na myśl, gdy rozpatrujemy kwestię oddania swego życia dla bliźnich, jest postać św. Franciszka z Asyżu - człowieka, który poświęcił swoje życie służbie Bogu i ludziom. Jego życie opisane jest w zbiorze „Kwiatki św. Franciszka” - opisie życia i działalności świętego. Człowiek ten dostąpił nawrócenia w wierze chrześcijańskiej i diametralnie odmienił swój światopogląd. Skoncentrowany na swym powołaniu, zredukował własne potrzeby do minimum i czerpał radość życia z jego najprostszych elementów. Jego miłosierdzie i uczynność stały się legendarne. Święty...

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania