Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy warto uczyć się języków obcych? - rozprawka

W dzisiejszej rzeczywistości języki obce otaczają nas zewsząd. Wystarczy włączyć telewizor, by przekonać się, że to prawda. Informacje nieustannie płyną z całego świata, coraz częściej także spotykamy na swej drodze obcokrajowców. Kultury ulegają swoistemu scaleniu - jest to cena postępu komunikacyjnego, który wciąż ulega szybkiemu rozwojowi. 

Wielu ludzi zadaje sobie pytanie: czy warto jest uczyć się języków obcych? Na to właśnie pytanie postaram się udzielić odpowiedzi w tej rozprawce. 

Uważam, iż znajomość języków obcych ma ogromne znaczenie w życiu każdego człowieka. Jest ona niejako miarą naszego wykształcenia - w dzisiejszych czasach znajomość przynajmniej języka angielskiego traktowana jest jako absolutne minimum. Właśnie ten język pozwala nam na zrozumienie większej części świata - jest on właściwie niezbędny do funkcjonowania każdej danej firmy czy przedsiębiorstwa. Dla każdego człowieka znajomość tego języka gwarantuje większą łatwość w znalezieniu pracy i odniesieniu sukcesu. Stąd wniosek, iż najlepiej zacząć naukę już w dzieciństwie - opanowanie języka w stopniu komunikatywnym wymaga co najmniej kilku lat wytężonej pracy.

Istnieje również zgoła inny argument, dowodzący konieczności poznawania języków obcych. Wielu z nas przeprowadza się za granicę, by tam pracować i żyć. Uważam, że miarą naszego szacunku oraz dobrego wychowania jest próba nauczenia się języka, obowiązującego w kraju, w którym żyjemy. Razem z umiejętnością posługiwania się językiem przychodzi znajomość poszczególnych kultur oraz mentalności grup kulturowych. Dodatkowo sam proces uczenia się języka obcego z całą pewnością ma bardzo pozytywny wpływ na naszą wiedzę oraz rozwija naszą inteligencję. 

Reasumując: nauka języków obcych ma kolosalny wpływ na przyszłość każdego człowieka. Możliwość porozumienia się z innymi ludźmi znacznie zwiększa naszą szansę na odniesienie sukcesu, ponadto świadomość władania kilkoma językami przynosi ogromną satysfakcję. 

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania do Czy warto uczyć się języków obcych? - rozprawka