Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wyprawa, wędrówka, tułaczka - podróż niejedno ma imię. Rozprawka

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Wydarzenia naszego życia często skłaniają nas do podróżowania. Nie zawsze jednak jest to podróżowanie w taki sposób, w jaki byśmy sobie tego życzyli. W zależności od otaczających nas okoliczności wyruszamy w podróż, na wyprawę lub tułaczkę - w tej rozprawce podejmę się próby wyjaśnienia różnicy pomiędzy tymi pojęciami. 

W literaturze możemy znaleźć bardzo wiele sylwetek bohaterów, którzy podróżują. Również historia obfituje w takie postaci. Jednak ich podróże różnią się między sobą, ponieważ różne są ich pobudki oraz doświadczenia. 

Słowo „wyprawa” budzi skojarzenia z czymś ekscytującym, przywodząc na myśli wielkie wyprawy morskich żeglarzy, którzy odkrywali nowe kontynenty i po raz pierwszy zapełniali białe plamy na naszych mapach. Ich podróże miały niesamowicie wielki wpływ na rozwój cywilizacji - należy tutaj wspomnieć o postaciach takich, jak Ferdynand Magellan, Krzysztof Kolumb czy Americo Vespucci. Ich ogromna odwaga i żądza przygód ukształtowały zupełnie nowy świat, na zawsze wpisując ich w panteon wielkich odkrywców.

Przykładem wędrowca może być Odyseusz Homera, który przez wiele lat starał...

Podobne wypracowania