Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Czy warto chodzić do szkoły? - rozprawka

Z pewnością wielu uczniów (zarówno dziś, jak i w przeszłości) często zadaje sobie to pytanie: czy warto chodzić do szkoły? Kiedy czeka nas trudny sprawdzian czy test, kiedy musimy uczyć się rzeczy, które – jak nam się wydaje – nigdy do niczego się nam nie przydadzą, mamy ochotę nigdy już do szkoły nie wracać. Mimo wszystko wydaje mi się, że jednak warto chodzić do szkoły i w mojej pracy zamierzam podjąć próbę udowodnienia tej teorii. 

Kiedy po raz pierwszy idziemy do szkoły, staje się ona naszym drugim domem na długie lata. Tam zdobywamy podstawy naszej wiedzy, potrzebne nam w codziennym życiu. Tam zdobywamy także wiedzę bardziej szczegółową, która pozwala nam na rozpoznanie swoich własnych zainteresowań i rozwinięcie ich. Tam wreszcie poznajemy innych ludzi i ich opinie na różne tematy, tam zdobywamy przyjaciół. 

Szkoła to coś więcej, niż tylko kilka godzin lekcji dziennie. To dla nas wielka szansa na rozwinięcie swoich umiejętności; szkoła przygotowuje nas do dorosłego życia, ucząc nas samodzielnego myślenia i oceny sytuacji, w której się znaleźliśmy. Trzeba pamiętać o krajach, w których dostęp do szkolnictwa nie jest tak powszechnie dostępny, jak w krajach europejskich – tam dzieci i młodzież nie mogą pozwolić sobie na codzienne lekcje, a więc tym samym nie mają przed sobą wielu perspektyw na lepszą przyszłość. Bo właśnie tym jest szkoła przede wszystkim – jest perspektywą na dogodne późniejsze życie. Edukacja jest kluczem, pozwalającym nam na ułożenie życia w taki sposób, w jaki sami tego zapragniemy. Oczywiście nie jest to jedyna droga – nie każdy z nas odczuwa potrzebę zdobywania wiedzy, nie każdy także aspiruje do wysokiego stanowiska pracy. Mimo to, edukacja jest ważna dla wszystkich, ponieważ pomaga nam rozwijać własny umysł.

Myślę, że możliwość codziennego chodzenia do szkoły jest bardzo cennym darem. Przy  pomocy nauczycieli otwiera ona przed nami nowe światy, w które – jeśli chcemy – możemy wkroczyć. Szkoła to początek wielkiej przygody – jest nią poznawanie świata. 

TAGI: rozprawka

Podobne wypracowania do Czy warto chodzić do szkoły? - rozprawka