Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Forma listu - list do Pinokia, który zachęca do chodzenia do szkoły

Drogi Pinokio,                                   

przypadkiem usłyszałem, że nie chcesz chodzić do szkoły. W sumie to nawet Ci się nie dziwię, bo to miejsce potrafi być bardzo niemiłe dla zwykłego człowieka, a co dopiero dla Ciebie. Sam mam podobne problemy, jednak w takich momentach zawsze myślę sobie o tym, co podoba mi się w szkole. Być może, jeśli Ty także zaczniesz patrzeć w ten sposób, nie będziesz podążał tam tak niechętnie.

Szkoła to miejsce, w którym trzeba się uczyć – to okropne, prawda. Jednakże kiedy poświęcisz trochę czasu, wystarczy nawet kwadrans, na przypomnienie sobie wiadomości z poprzedniego dnia, to zawsze będziesz przygotowany, a to pozwoli Ci ograniczyć stres na lekcjach. W szkole możesz także spotkać swoich kolegów, co zdecydowanie jest największym plusem tego miejsca. Przecież nigdzie nie wymyśla się tylu psot i zabaw, co właśnie w szkole. Na przerwach można się naprawdę doskonale rozerwać, a kiedy jesteś radosny, to nawet lekcje nie są straszne.

Wiem również o tym, że jesteś bardzo ciekaw świata. Podczas lekcji możesz się naprawdę wiele dowiedzieć. Wiadomości te mogą okazać się bardzo przydatne w Twoim dalszym życiu. Nigdy nie wiesz, kiedy może Ci się przydać tabliczka mnożenia. Wyobraź sobie, że pójdziesz z kolegami do wesołego miasteczka i zapragniecie kupić sobie watę cukrową. Dzięki umiejętności wykonywania obliczeń będziesz mógł stwierdzić, ile pieniędzy zostanie Wam po kupieniu np. trzech porcji i na jakie atrakcje wystarczy Wam ta kwota.

Jak widzisz, Drogi Pinokio, szkoła może być miejscem dobrej zabawy, a wiedza,  którą tam zdobędziesz na pewno okaże się przydatna w rozmaitych sytuacjach. Zastanów się jeszcze raz nad tym, czy naprawdę nie chcesz uczęszczać do tego miejsca. Kiedy podejmiesz już decyzję, to bardzo proszę, napisz o tym do mnie.

                                                   Z gorącymi pozdrowieniami,
                                                         Twój wierny fan

Podobne wypracowania do Forma listu - list do Pinokia, który zachęca do chodzenia do szkoły