Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Charakterystyka Adama Małysza - Opis Adama Małysza

Adam Małysz to z pewnością jeden z najlepszych polskich sportowców. Urodził się 3. grudnia 1977 r. w Wiśle. Z wykształcenia jest on blacharzem-dekarzem, a zawód ten zdobył uczęszczając do szkoły zawodowej w Ustroniu. Adam jest obecnie najbardziej utytułowanym skoczkiem w historii indywidualnych konkursów Mistrzostw Świata w skokach narciarskich i chyba najbardziej rozpoznawalnym polskim sportowcem poza granicami naszego kraju.

W jego rodzinie narciarskie tradycje były przekazywane z pokolenia na pokolenie, dlatego nie dziwi, że zainteresował się on właśnie tą dyscypliną sportu. Miłość do sportu Małysz wyssał niejako z mlekiem matki, ponieważ już jego pradziadek miał własną skocznię, ojciec natomiast przez długie lata był kierowcą w Klubie Sportowym Wisła. Jednak największe zasługi w przygotowaniach młodego Adasia do sięgnięcia po Kryształową Kulę, najważniejszego trofeum dla skoczków narciarskich, miał wuj, Jan Szturc. Zdecydowanie posiadał on największe doświadczenie sportowe spośród członków rodziny naszego mistrza narciarskiego, ponieważ był również znanym skoczkiem, a po zakończeniu kariery został trenerem klubowym.

Właśnie za jego namową, jak i przy wsparciu ojca – Jana Małysza – w wieku sześciu lat rozpoczęła się sportowa przygoda skoczka z Wisły. Jak zapewne wszyscy wiedzą, Adam jest niesamowicie pracowitym człowiekiem i pomimo odnoszonych przez niego olbrzymich sukcesów nigdy nie spoczął na laurach, lecz nadał ciężko i wytrwale pracuje, by osiągać kolejne znakomite wyniki. Jest on także osobą niezwykle skromną i pomimo tego, że jest najbardziej utytułowanym polskim sportowcem, unika niepotrzebnego rozgłosu, czym na pewno zjednuje sobie całą masę oddanych fanów. Od 1994 roku nieprzerwanie uczestniczy w corocznych konkursach Pucharu Świata, z którego wraca z nowymi trofeami

Jednak Adam Małysz to nie tylko znakomity sportowiec, ale przede wszystkim dobry człowiek. Razem ze swoją żoną założyli fundację Izabeli i Adama Małyszów, która pomaga młodym chłopcom w realizowaniu marzeń o rozpoczęciu kariery sportowej. Współpracują również ze szkołami, klubami sportowymi, domami dziecka dofinansowując ich działalność sportową  lub nieodpłatne udostępniają im potrzebny i często niedostępny dla nich sprzęt. Co najważniejsze – organizują bądź wspierają przedsięwzięcia charytatywne.

Sądzę, iż Adam Małysz jest nie tylko doskonałym sportowcem, który może poszczycić się zwycięstwami w wielu prestiżowych konkursach, ale i wspaniałym człowiekiem, który potrafi swoja pasją dzielić się z innymi. Chciałabym, aby w przyszłości więcej naszych znakomitych sportowców poszło w jego ślady i pomagało realizować marzenia innym – tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Podobne wypracowania do Charakterystyka Adama Małysza - Opis Adama Małysza