Opis przedmiotu
JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!
- 4914 wypracowanie - Język polski
- 1594 wypracowanie - WOS
- 2021 wypracowanie - Historia
- 787 wypracowanie - Religia
- 528 wypracowanie - Język angielski
- 58 wypracowanie - Język niemiecki
Telefon już od XIX wieku ułatwia człowiekowi jego życie. Dzięki niemu możemy kontaktować się z innymi niezależnie od tego czy znajduje on się w pokoju obok, czy też na zupełnie innym kontynencie.
Nazwa telefon pochodzi z połączenia dwóch greckich słów tele, co oznacza daleko oraz phone czyli głos. Dzięki niemu jak już wspomniałam możemy rozmawiać z wszystkimi ludźmi, jakimi tylko chcemy. Jedynym warunkiem potrzebnym do tego, aby możliwe było rozpoczęcie takiej rozmowy, jest posiadanie przez naszego rozmówce również aparatu telefonicznego, do którego będzie on mówił, a jego słowa będą nam przekazywane i słyszane przez nas w słuchawce.
Aparat telefoniczny składa się z kilku charakterystycznych części. Są to między innymi: mikrofon, który potrafi zamienić dźwięki jaki mu dostarczamy, którymi zazwyczaj jest nasz głos, na sygnały elektryczne, później przesyłane dalej i z powrotem odbierane w postaci dźwięku w innym aparacie. Kolejną bardzo istotną częścią telefonu niewątpliwie jest słuchawka, zwana inaczej głośnikiem. To ona właśnie przetwarza sygnały elektryczne z powrotem na dźwięki. Zazwyczaj obie te części tworzą wspólnie zespół. Obudowane razem stanowią słuchawkę, którą przykładamy do ucha, aby móc usłyszeć dźwięk, a jej drugi koniec do ust, abyśmy mogli w swobodny sposób do niej mówić. Ostatnią częścią składającą się na ten skomplikowany aparat jest tarcza z numerami lub klawiatura, potrzebne do wybrania odpowiedniego numeru telefonicznego. Tworzą one sygnały i dzięki temu nasze połączenie dochodzi do skutku, a potencjalny rozmówca wie, że w danym momencie chcemy z nim porozmawiać i akceptuje to połączenie.
Obecnie mamy możliwość wyboru różnych rodzajów telefonów. Do najpopularniejszych należą telefon stacjonarny, który związany jest na stałe z danym miejscem, w którym jest zainstalowany. Nie możemy go przenosić z miejsca na miejsce, co z pewnością jest dość uciążliwe, gdyż wtedy nie zawsze możemy usłyszeć dźwięku dzwonka i nie wiemy czy ktoś chce nawiązać z nami połączenie. Następnym rodzajem jest telefon komórkowy, komunikuje się on z siecią za pomocą fal radiowych. Obecnie jest to chyba najczęściej występujący rodzaj telefonu i każdy przeważnie nosi go przy sobie, dlatego możliwe jest połączenie z taka osoba niezależnie od miejsca w jakim się znajduje. Telefon satelitarny, to kolejny rodzaj aparatu. On z kolei w swoim działaniu wykorzystuje sztuczne satelity Ziemi, które zostały umieszczone w kosmosie. Jednak na chwilę obecną jest on najrzadziej spotykany.
Reasumując, uważam, iż telefony z całą pewnością ułatwiły życie człowiekowi. To za ich zasługą mamy teraz kontakt z naszymi bliskimi niezależnie od tego gdzie oni się znajdują i nie musimy tak bardzo martwić się ich losem, ponieważ w każdej chwili możemy do nich zadzwonić i zapytać co zmieniło się w ich życiu.
Podobne wypracowania do Opis przedmiotu
- Seweryna Szmaglewska „Czarne stopy” - charakterystyka Marka
- Włodzimierz Tetmajer - biografia, życiorys
- Carska Rosja i jej stolica na podstawie fragmentu „Pana Tadeusza” i „Dziadów” cz. III Adama Mickiewicza
- Klemens Janicki „O sobie samym do potomności” - interpretacja i analiza elegii
- Legendy polskie - Stopka królowej Jadwigi - streszczenie legendy
- Vincent van Gogh „Para butów” - opis obrazu, interpretacja
- Ignacy Krasicki „Żona modna” - charakterystyka żony modnej
- Gombrowicz-filozof - główne wątki światopoglądu Witolda Gombrowicza
- Cyprian Kamil Norwid „Do obywatela Johna Browna” - interpretacja, opracowanie i analiza wiersza
- Jan Kasprowicz - charakterystyka twórczości, cechy twórczości
- Jan Andrzej Morsztyn - wiersze, utwory, dzieła. Ogólne opracowanie twórczości Jana Andrzeja Morsztyna
- William Szekspir „Hamlet” - charakterystyka Gertrudy
- Opowiadania Czechowa i Gogola - portrety ludzi „małych”
- Ekspresjonizm w literaturze i sztuce polskiej - omów temat na wybranych dziełach literatury i sztuki
- Gustaw Morcinek „Łysek z pokładu Idy” - przyjaźń Kuboka z Łyskiem. Opis
- „Śluby panieńskie” Aleksandra Fredry jako komedia obyczajowa
- Czesław Miłosz „Wyznanie” - interpretacja i analiza wiersza
- Motyw kobiety w literaturze - opracowanie
- Zbigniew Herbert „Powrót prokonsula” - interpretacja i analiza wiersza
- Komizm sytuacyjny - wyjaśnij pojęcie i rozwiń temat posługując się przykładami