Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis przedmiotu

jak napisać, opis, wynalazki

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Telefon już od XIX wieku ułatwia człowiekowi jego życie. Dzięki niemu możemy kontaktować się z innymi niezależnie od tego czy znajduje on się w pokoju obok, czy też na zupełnie innym kontynencie.

Nazwa telefon pochodzi z połączenia dwóch greckich słów tele, co oznacza daleko oraz phone czyli głos. Dzięki niemu jak już wspomniałam możemy rozmawiać z wszystkimi ludźmi, jakimi tylko chcemy. Jedynym warunkiem potrzebnym do tego, aby możliwe było rozpoczęcie takiej rozmowy, jest posiadanie przez naszego rozmówce również aparatu telefonicznego, do którego będzie on mówił, a jego słowa będą nam przekazywane i słyszane przez nas w słuchawce.

Aparat telefoniczny składa się z kilku charakterystycznych części. Są to między innymi: mikrofon, który potrafi zamienić dźwięki jaki mu dostarczamy, którymi zazwyczaj jest nasz głos, na sygnały elektryczne, później przesyłane dalej i z powrotem odbierane w postaci dźwięku w innym aparacie. Kolejną bardzo istotną częścią telefonu niewątpliwie jest słuchawka, zwana inaczej głośnikiem. To ona właśnie przetwarza sygnały elektryczne z powrotem na dźwięki. Zazwyczaj obie te części tworzą wspólnie zespół. Obudowane razem stanowią słuchawkę, którą przykładamy...

Podobne wypracowania