Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Gustaw Morcinek „Łysek z pokładu Idy” - przyjaźń Kuboka z Łyskiem. Opis

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Przyjaźń Kuboka z Łyskiem rozpoczyna się od ich pierwszego spotkania przy kopalnianej windzie, którą miał zjechać do podziemnych korytarzy, by pomagać pracującym tam górnikom. Mądry koń zrozumiał jednak zawczasu czekający go los, toteż bardzo długo opierał się przed wejściem do dźwigu, dając się skusić dopiero przyniesioną przez Kuboka wiązką siana i jego łagodnymi zachętami.

Pod ziemią szybko okazało się, że Łysek jest bardzo wartościowym współpracownikiem, toteż Kubok nieustannie zachwalał go przed swymi kolegami, nie mogąc nadziwić się jego niecodziennym zdolnościom.

Górnik znalazł w pięknym koniu znakomitego współpracownika, który w lot pojmował swoje zadania i wypełniał je z dużym rozmysłem, wiedząc w którym momencie pochylić głowę, kiedy się zatrzymać, czy zejść na bok. Kubok odpowiadał na to wielką wdzięcznością, czule przemawiając do Łyska po dobrze wykonanej pracy.

Łysek stał się także dla Kuboka doskonałym partnerem do dyskusji, opowiadając na jego wywody rżeniem i parskaniem, które wyrażało raz to aprobatę, za innym razem niezadowolenie, zupełnie tak, jakby miał na każdy poruszany temat swoje własne zdanie. Inni górnicy śmiali się z dyskusji kolegi ze zwierzęciem, ten zaś nie lubił...

Podobne wypracowania