Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Golding „Władca much” - opracowanie powieści

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

William Golding w swojej powieści ukazał w sposób metaforyczny degradację grupy ludzi, którym przyszło funkcjonować w niecodziennych warunkach. Poprzez historię o kilku ocalałych z katastrofy, autor przedstawia pewne ponadczasowe zagadnienia.

Wszystko zaczyna się od katastrofy lotniczej, którą przeżyło jedynie kilkoro dzieci. Wśród nich są ci starsi, a także ci całkiem mali. Bohaterowie zmuszeni są zorganizować sobie życie w ekstremalnych warunkach, odgrywać w pewnym sensie rolę dorosłych. Wyspa to miejsce piękne, pełno na niej owocowych drzew, a niesamowite widoki stanowią pokrzepienie dla serca. Chłopcy tworzą swoistą społeczność, na swojego przywódcę wybierają spokojnego i opanowanego Ralpha. Przez jakiś czas dzieci żyją w zgodzie, a ich dni upływają na zabawie i pilnowani ognia. Niestety w miarę upływu czasu wszystko się zmienia. Bohaterowie nie przestrzegają zasad, zapominają o dyżurach przy ognisku.

Na wyspie zaczyna się robić niebezpiecznie, ponieważ jeden z chłopców dopuszcza się zbrodni, które zostają ujawnione dopiero po jakimś czasie. W grupie zapanowała niezgoda, dzieci przestały sobie ufać. W poszczególnych bohaterach rodzą się okropne żądze, pragną przejąć władzę, spełnić swoje najskrytsze pragnienia...

Podobne wypracowania