Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis postaci fantastycznej - przykład

Rawajel był jednym z elfów mieszkających w Lesie Żółtym znajdującym się na północy, jednym z czterech lasów, które otaczały szczelnie krainę Galejdah.

Wszystkie elfy, z Lasu Czerwonego, Pomarańczowego, Żółtego i Srebrnego, wyglądały tak samo, a różnił je tylko kolor skóry, który odpowiadał barwie lasu i porze roku, jaka tam zawsze panowała. Rawajel był więc pokryty żółtą skórą, która miała chronić przed słońcem wiecznej wiosny północnej. Jego skóra w odcieniu przypominała dojrzałą cytrynę, a zdobiły ją całą bardzo drobne czarne punkciki. Skóra twarzy, podobnie jak brzucha, była niezwykle gładka, w dotyku przypominająca jedwab, natomiast cała reszta ciała pokryta była skórą lekko chropowatą. Elf miał długie, proste włosy w kolorze tak intensywnie granatowym, że niemal wpadającym w czerń. 

Oczy również były granatowe, jednak dużo jaśniejsze niż włosy, można by powiedzieć, że były bardziej szafirowe. Gdy patrzył w słońce, wydawały się jeszcze jaśniejsze, prawie lazurowe. Uszy, podobnie jak inne elfy były spiczaste. Na jego szyi wisiał zawsze święty talizman, przedstawiający jedność wszystkich żywiołów. Ponieważ w Lesie Żółtym zawsze panowało przyjemne ciepło, nosił jedynie przepaskę na biodrach, która zrobiona była z najdelikatniejszych i najbardziej przewiewnych materiałów. 

Elf stronił od towarzystawa, był raczej samotnikiem. Za jego przyjaciela można było uznać jedynie starego elfa pustelnika - Ughalona - który miał swą samotnię na samym skraju Lasu Żółtego, a którego młodzieniec odwiedzał go bardzo często. Często rozmawiali ze sobą przez długie godziny. Poza Ughalonem najbliższą Rawejelowi była jego sąsiadka Seriw, którą często zamieniali kilka słów przed, gdy właśnie wychodzili z domów lub do nich wracali. 

Podobne wypracowania do Opis postaci fantastycznej - przykład