Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opowiadanie o jednej z przygód Anaruka na podstawie książki - napisz

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Anaruk był to dwunastoletni chłopiec mieszkający w Grenlandii wraz ze swoimi rodzicami – mamą oraz tatą Tugto. Jak na swój wiek, był bardzo mądry, rezolutny, pracowity i szalenie odważny. Wszyscy bardzo go lubili w osadzie i nawet narrator całej powieści – Czesław Centkiewicz – zaprzyjaźnił się z nim. Anaruk to mały, bohaterski spryciarz.

Miał wiele ciekawych przygód, z których Centkiewicz opisał tylko kilka i to najważniejszych. Jedną z najbardziej niebezpiecznych przygód, jaką przeżył Anaruk, było jego samodzielne polowanie na fokę. Działo się to na krótko przed wyjazdem Eskimosów na zimę w głąb skutego lodem lądu Grenlandii. Mieszkańcy osady przygotowywali się do codziennego polowania. W tym czasie kobiety zajmowały się oprawianiem łososi oraz fok, które złowiono jeszcze w czasie jesieni. Anaruk podsłuchał, jak rozprawiają o tym, że niedługo będą musieli przenieść się w głąb lądu i potrzeba będzie zrobić duże zapasy żywności na najsroższą porę roku. Młody Anaruk podchwycił temat i zwrócił się do swojego przyjaciela – Omalika. Chłopcy szybko ustalili, że sami wyruszą na polowanie, aby złowić wielką, dorodną fokę dla całej osady.

Anaruk i Omalik, jak stali tak pobiegli po odpowiednią na...

Podobne wypracowania