Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

William Szekspir „Romeo i Julia” - charakterystyka ojca Laurentego

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Postać ojca Laurentego jest w dramacie „Romeo i Julia” drugoplanowa, nie została więc scharakteryzowana tak dogłębnie jak główni bohaterowie. Tym niemniej ma duże ona znaczenie, jej działanie ściśle splata się z losami kochanków. Ojciec Laurenty jest franciszkaninem, cieszy się w mieście dużym szacunkiem, jest poważany jako osoba duchowna, godna zaufania, służąca radą i gotowa nieść pomoc.

Ojciec Laurenty jest pierwszym sprzymierzeńcem zakazanej miłości. Jego rola w tym romansie cechuje się dużą aktywnością, podejmuje on działania, które mają doprowadzić do szczęśliwego zakończenia. To właśnie do ojca Laurentego udaje się nieszczęśliwy Romeo po poradę i pomoc. Kiedy jest pewny uczucia Julii, pragnie ją poślubić, ale musi to zrobić w tajemnicy przed swoją i jej rodziną. Dlatego prosi franciszkanina, by udzielił im sakramentu. Wierzy w jego dyskrecję, ufa mu. Ojciec Laurenty najpierw gani Romea za niestałość. Niedawno widział go pogrążonego w melancholii z powodu nieszczęśliwej miłości do Rozalindy, a teraz Romeo nagle zamierza się ożenić z Julią. Jednak daje się przekonać gorącym zapewnieniom Romea o prawdziwości tego uczucia i zgadza się udzielić zakochanym potajemnie ślubu.

Ojciec Laurenty wie, jakie stosunki łączą domy Capulettich...

Podobne wypracowania