Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wywiad z bohaterem literackim - przykład

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

W walce  z samą sobą. Wywiad z Barbarą Niechcic z „Nocy i dni”

- Pani Barbaro, Józef Tolibowski był dla Pani ważny przez całe życie. Nie żałuje Pani, że zamknęła Pani serce na zawsze i nie chciała drugi raz pokochać?

- Tolibowski był z całą pewnością moim wielkim młodzieńczym uczuciem. Jego odejście i ślub z Narecką złamał nie tylko moje serce, ale i niewyobrażalnie głęboko zranił dumę. Przez wiele lat rozdrapywałam swe rany bezustannym zderzaniem obrazu przyniesienia mi bukietu nenufarów z jeziora przez Józefa, którym pokazał wszystkim ile dla niego znaczę i jego ożenku z panną z dużym posagiem. Byłam tak rozgoryczona tym, co mnie spotkało niezasłużenie, że nie potrafiłam zacząć budować swego szczęścia w życiu. Cały czas uważałam, że jedyną opcją szczęścia rodzinnego dla mnie mógł być ślub z Tolibowskim. Owszem zamknęłam serce i dziś wiem, że był to wielki błąd.

- Czy nigdy nie zastanawiała się Pani nad tym, że życie z pierwszą miłością wcale nie musiało ułożyć się szczęśliwie, że karmiła się Pani tylko wyobrażeniem o związku, który tak naprawdę mógł się okazać nieudany?

- Całe życie zajęło mi, niestety, uzmysłowienie sobie tej prostej prawdy. Dopiero śmierć Bogumiła otworzyła mi...

Podobne wypracowania