Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Wywiad ze sportowcem - przykład

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Siłaczka. Wywiad z Justyną Kowalczyk

- Pani Justyno, jest Pani pierwszą i jedyną kobietą, która zdobyła dla Polski medal na zimowych igrzyskach olimpijskich. Jak to jest być pionierem w tym, co się robi, wiedzieć, że tworzy się historię i że Pani nazwisko zapamięta historia.

- Jest to bezspornie uczucie wyjątkowe, które napawa dumą i bardzo dodaje skrzydeł. Mam wewnętrzne poczucie, że moja ciężka praca i determinacja przynoszą efekty i to efekty bardzo wymierne. Świadomość, że jest się pierwszym w tym, co się robi, jest naprawdę nie do opisania. To wielka, wielka satysfakcja i szczęście. A najważniejsze, że wszystko to, co osiągam, zawdzięczam sobie, że sama nad tym pracuję, oczywiście przy wsparciu mojego nieocenionego trenera Aleksandra Wierietielnego.

- Od początku była w Pani taka determinacja, żeby osiągać najwyższe szyty?

- Tak. Oczywiście na początku mojej drogi sportowej nie wiedziałam, dokąd zaprowadzą mnie treningi i czy w ogóle zdobywać będę znaczące miejsca. Ale marzenie było. No i wielka ambicja i determinacja, bo bez nich na pewno nie byłabym tu, gdzie jestem. Zawsze chciałam zajść wysoko, chciałam to, co robię wykonywać najlepiej, jak umiem, dawać z siebie sto procent. I tego cały czas się trzymam.

-...

Podobne wypracowania