Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

„Przygody Piotrusia Pana” J. M. Barrie - opisz mieszkańców Nibylandii

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Nibylandia to wspaniała kraina, z której nie chce odejść żadne dziecko z wielką wyobraźnią. Jej mieszkańcami są praktycznie sami chłopcy (nie licząc wróżek, na przykład Dzwoneczka). Tak samo jak Piotruś Pan są wiecznymi dziećmi, którym zabronione jest ponad wszystko dorastanie. Gdy dorastają, automatycznie zostają wypędzeni z wyspy. Na czele grupy stoi właśnie Piotruś Pan.

Jest to przywódca ze wszech miar. Wszyscy się go słuchają, nikt nie śmie przekroczyć jego rozkazu. „Piotruś zabronił im, aby choćby w najmniejszym stopniu przypominali go wyglądem. Ubrani są więc w skóry zabitych przez siebie niedźwiedzi, a wyglądają w tym stroju tak puszyście i okrągło, że gdy któryś upadnie, to się musi turlać. Dlatego właśnie starają się pewnie trzymać na nogach”.

Bohaterowie z Nibylandii to bardzo ciekawa grupka. Pierwszym z nich jest chłopiec imieniem Milczek. Uważa się go w Nibylandii za jednego z najbardziej pechowych dzieci na całej wyspie. Spośród wszystkich przeżył najmniej przygód. Zawsze, gdy odchodzi gdzieś na bok - na przykład, aby pozbierać drewna na rozpałkę, udaje mu się przegapić jakąś wielką bitwę, przygodę, czy zdarzenie. Jest bardzo melancholijny, ma łagodne uosobienie, jest odważny.

Potem...

Podobne wypracowania