Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Opis zwierzęcia - Opis kota

opis, opis zwierzęcia

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Na świecie możemy spotkać wiele gatunków zwierząt. Niektóre z nich człowiekowi udało się udomowić i od tej pory stały się jego kompanami na dobre i złe. Jedne,  jak na przykład konie przez wiele wieków pomagały ludziom, najpierw jako środek transportu, później natomiast jako wsparcie przy pracach na roli. Jednak ja chciałabym opisać innego udomowionego przez człowieka czworonoga, a mianowicie kota. Są mi one o tyle bliższe, ponieważ już od kilku lat w moim domu mieszka śnieżnobiały pers, Sonia.

Koty już przed wiekami umilały czas zarówno na dworach królewskich jak i w domach zwykłych poddanych. Hodowano je jednak nie tylko ze względów towarzyskich. Były one także doskonałe w tępieniu drobnych szkodników, takich jak myszy, które utrudniały życie ludziom. W dzisiejszych czasach jednak koty stały się już typowymi pupilami człowieka i rzadko zdarzają się przypadki, aby polowały one na gryzonie. Tak też jest z moją Sonią.

Jest ona ślicznym persem białego koloru, natomiast jej końce łapek są koloru czarnego. Sprawia to wrażenie, jakby miała na swoich nóżkach założone skarpetki. Ma także małe szpiczaste uszy, dzięki którym doskonale słyszy nawet najmniejszy szmer. Jej długie wąsy zawsze podnoszą...

Podobne wypracowania