Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Moja rodzina - opis

opis, opis osoby, rodzina

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Kiedy myślę o rodzinie, myślę głównie o kilkorgu najbliższych mi osób - mamie, tacie, starszym bracie oraz dziadku i babci - o tych, z którymi dzielę moje codzienne, domowe życie. Ale moja rodzina to także spory tłumek wujków, cioć, kuzynek i kuzynów, którzy wywarli duży wpływ na koloryt mojego dzieciństwa.

Nasz dom jest typowym, polskim, wielopokoleniowym domem. Jego parter zamieszkują babcia i dziadek - rodzice mojej mamy. Są najwspanialszymi dziadkami na świecie! Opiekowali się moim bratem, a później także i mną, kiedy byliśmy mali. Jednym z najmilszych wspomnień z mojego dzieciństwa są codzienne, krótkie spacery, jakie odbywaliśmy z dziadkiem w drodze ze szkoły do domu oraz zapach obiadu, z którym czekała na nas babcia. Popołudniami nasi dziadkowie często pomagali mnie i mojemu bratu w odrabianiu lekcji, opowiadali nam też o historii naszej rodziny oraz o swoich przygodach z dzieciństwa. Dziś, kiedy jesteśmy już starsi, możemy także liczyć na pasjonujące wykłady z historii naszego kraju - dziadkowie opowiadają nam jak wyglądały pierwsze lata powojennej Polski z perspektywy zwykłych ludzi, o tym, co było trudne, ale także i o rzeczach, które za ich młodości były prostsze. Dziadkowie są dla mnie wielkim...

Podobne wypracowania