Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
unikalne i sprawdzone wypracowania

Tove Jansson „Muminki” - Ta śliczna panna Migotka... - opis, opowiadanie

JUŻ 9902 WYPRACOWANIA W BAZIE!

Panna Migotka to jedna z postaci opowieści o Muminkach, stworzonych przez fińską pisarkę Tove Jansson. Panna Migotka nie jest bohaterką pierwszoplanową tych historii, pojawia się w nich rzadziej niż na przykład Muminek, Włóczykij, czy Tatuś i Mamusia Muminka. Jest jednak postacią wyjątkową, najbardziej dziewczęcą ze wszystkich bohaterów, opisanych przez autorkę. Panna Migotka to urocze stworzenie, sympatia Muminka, można nawet nazwać ją miłością – na przykład wiosną oboje spacerują po łące, wąchając piękne kwiaty, lubią trzymać się za ręce i tak dalej.

Panna Migotka wygląda podobnie jak reszta Muminków, jednak różni się od nich tym, że w zależności od nastroju potrafi zmieniać kolor. Poza tym, jako prawdziwa młoda dama, dba o swój wygląd, pielęgnuje grzywkę i koniec ogona. Chce zawsze pięknie wyglądać, robić wrażenia na innych, dbać o elegancki strój, nosi także ozdoby – na przykład bransoletkę na kostce lewej nogi. Panna Migotka uwielbia przeglądać się w lusterku i patrzeć na swoje odbicie oraz poprawiać wygląd. Kiedy przypadkowo przypala sobie grzywkę nad płomieniem świecy, jest zrozpaczona. Wtedy rycerskością wykazuje się Muminek, twierdząc, że podobają mu się dziewczyny bez grzywek.

Panna Migotka lubi piękne...

Podobne wypracowania